NAPÍSALI O NÁS

japonske-byvanie-04Japonské štartovacie domčeky postavia na okraji Ružinova

Šesť dvojpodlažných rodinných domčekov určených pre štartovacie bývanie plánujú postaviť na okraji lokality Nové bývanie v Ružinove. Radovú zástavbu naprojektovalo štúdio MEB Architects.

„Radová zástavba reflektuje na veľký dopyt po bývaní v Bratislave a jej okolí. Prináša nový typ bývania – cenovo dostupné, menšie štartovacie bývanie vhodné ako pre mladé rodiny s jedným dieťaťom, tak pre manželské páry, samostatne žijúcich ľudí, alebo ľudí na dôchodku,“ uvádza na svojej oficiálnej stránke štúdio MEB Architects.
Inšpiráciu na dané domčeky našli architekti v Japonsku, kde je každý jeden voľný meter vzácny.

Kompletný článok nájdete na: bratislavaden.sk


Do Ružinova príde japonské bývanie

Za japonským bývaním už netreba cestovať cez pol sveta. Netradičný projekt viazaný na zahraničný model vznikne v hlavnom meste. V zabývanej mestskej časti Ružinov pribudnú štartovacie domčeky, ktoré budú konkurovať dvojizbovým bytom.

Cena porovnateľná s bytom
Efektivita, jednoduchosť a maximálne využitie každého priestoru. To sľubuje architektonický ateliér Meb architects, ktorý navrhol radovú zástavbu šiestich rodinných domov v obytnej zóne bratislavského Ružinova.

Kompletný článok nájdete na: hnonline.sk


V Ružinove vyrastú domčeky, v ktorých sa budete cítiť ako v Japonsku

Na okraji Ružinova sa pripravuje originálny projekt štartovacieho bývania inšpirovaný krajinou vychádzajúceho slnka.

V bratislavskej mestskej časti Ružinov sa môžeme tešiť na nezvyčajný projekt. V lokalite Nové záhrady vyrastie radová zástavba šiestich dvojpodlažných rodinných domčekov. „Vhodné sú pre mladé rodiny s jedným dieťaťom, manželské páry, samostatne žijúcich ľudí, alebo ľudí na dôchodku,“ píše na webovej stránke štúdio MEB Architects, ktoré projekt navrhlo.

Kompletný článok nájdete na: bratislava.dnes24.sk


Do Bratislavy prichádza japonský minimalizmus, vznikajú tu funkčné domčeky

Zo sveta sa k nám dostávajú rôzne zaujímavé spôsoby života, no nie všetky sme ako Európania schopní prijať. Zvyknutí sme na úplne iné veci, najmä čo sa spôsobu bývania týka. Štýl japonského bývania so sebou prináša jednoduchosť aj minimalizmus.

 

Kompletný článok nájdete na: noizz.sk


Na Uprisingu bude tento rok kaplnka, miesto s nádychom spirituality

Tento rok si každý bude môcť prísť duchovne oddýchnuť, spirituálne sa vyžiť či vychutnať si pokoj do našej kaplnky. Jednoduchosť, spiritualita a pieta tvoria jej celkovú atmosféru, ktorú ponúka svojou architektúrou. Proporcie, štruktúra kaplnky a hra svetla s tieňom bude lákať mnohých zvedavcov.

Kompletný článok nájdete na: uprising.sk