Resort Mlynica – chatky

  • Štúdia: 2022 až 2023
  • Lokalita: Mlynica, okres Poprad

Riešené územie sa nachádza v extraviláne obce Mlynica, priamo pri hranici s Tatranským národným parkom. Ide o dva pozemky medzi ktorými preteká Červený potok.

Všetky objekty sú navrhnuté so zreteľom na okolité prostredie v bezprostrednej blízkosti Vysokých Tatier. Použité sú prírodné materiály ako kameň a drevo v kombinácii s veľkými presklennými fasádami. Zastrešenie je riešené prevažne sedlovými, prípadne pultovými strechami reflektujúcimi na neďaleké štíty hôr.

 

Chatka

Jednoduchý jednopodlažný rekreačný objekt obdĺžnikového pôdorysu s pridanou prestrešenou terasou. Chatka disponuje dvoma spálňami, kúpeľňou s WC a spojenou obývacou izbou s kuchyňou. Vstupné priestory, terasa a denná zóna sú orientované smerom na Vysoké Tatry. Hmotovo je objekt riešený ako dve hmoty oddelené vertikálnou kamennou stenou, zastrešené každá pultovou strechou. Fasády sú obložené svetlým dreveným obkladom. Celková kapacita objektu sú 4 osoby. Navrhnuté sú 2 parkovacie miesta/objekt.

 

Exteriérová sauna

Objekt drobnej architektúry riešený ako dve hmoty, každá zastrešená sedlovou strechou so štítom. V jednej hmote je navrhnutá suchá sauna, relaxačná miestnosť, dve sprchy a WC. V druhej hmote je umiestnená exteriérová vírivka s vonkajším sedením a ochladzovacím bazénom. Umiestnenie objektu sa uvažuje v spodnej časti pozemku pri objektoch Chalet 3.